Informatie voor nieuwe eerstejaars 2012/2013
Beste nieuwe studenten,
De VCSVU is de studievereniging voor studenten Scheikunde en Farmaceutische wetenschappen aan de VU. Op deze pagina vind je de belangrijkste informatie die je nodig hebt om aan je studie te kunnen beginnen. Als je nog vragen hebt, of meer wilt weten, stuur dan een mailtje naar info
vcsvu.nl
Boeken
Wanneer? Maandag 3 september, van 12:15 tot 14:00
Waar? In het WN-gebouw, P0.48
Betalen? Dat kan alleen met je PIN-pas!
Korting!
Een goede reden om lid te worden van de VCSVU is de periodieke boekverkoop die we organiseren. Aan het begin van elke studieperiode verkopen we alle boeken die je in die periode nodig hebt zodat je er zeker van bent dat je met de juiste boeken kunt beginnen aan de nieuwe periode. We zorgen trouwens niet alleen voor de juiste boeken, je krijgt bij ons gemiddeld ook nog eens zo’n 15% korting ten opzichte van de winkelprijs. Hoe wordt je lid?
Boeken voor Farmaceutische Wetenschappen
Studenten FAR hebben onderstaande boeken nodig:
| Vak | Boek | Prijs |
| Calculus | Calculus: A Complete Course – Adams | 65,44 euro |
| Van atoom tot (bio)molecuul | Chemical Principles – Zumdahl | 66,71 euro |
| Medische Fysiologie I | Human Physiology – Vander | 61,94 euro |
| Lidmaatschap VCSVU (eenmalig) | €15,– | |
| TOTAAL | 209,04 euro |
Alle Prijzen onder voorbehoud van eventuele last-minute wijzigingen!
Boeken voor Scheikunde
Studenten Scheikunde hebben onderstaande boeken nodig:
| Vak | Boek | Prijs |
| Basiswiskunde | Basisboek Wiskunde – Craats | |
| Van atoom tot (bio)molecuul | Chemical Principles – Zumdahl | 66,71 euro |
| Natuurkunde en Wiskunde voor chemici 1 | Calculus: A Complete Course – Adams | 65,44 euro |
| Natuurkunde en Wiskunde voor chemici 1 | Physics for Scientists and Engineers – Jewett en Serway | 60,12 euro |
| Lidmaatschap VCSVU (eenmalig) | €15,– | |
| TOTAAL | 207,27 euro |
Alle Prijzen onder voorbehoud van eventuele last-minute wijzigingen!
Hoe zit het met het lidmaatschap?
Om boeken te kunnen kopen bij de VCSVU (en dus met aanzienlijke kortingen t.o.v. de prijs in de VU Boekhandel) moet je lid zijn van de VCSVU. Lid worden kost eenmalig 15 euro. Elk volgend jaar betaal je het symbolische bedrag van 1 euro om lid te blijven.
Lid worden?
Wil je lid worden van de VCSVU? Dan kan je nu alvast het inschrijfformulier invullen. Je kunt ook bij het kopen van de boeken lid worden, maar dan duurt het kopen van boeken wat langer.
De contributie (15 euro) kun je tijdens het kopen van je boeken betalen. Betalen kan alleen met je PIN-pas.
IDEE-Week
De IDEE-week is de introductieweek van de VU die van 20 t/m 23 augustus zal plaatsvinden. Als jij scheikunde of FAR gaat studeren en mee gaat naar de IDEE-week, kom je in aanraking met een van onze mentorkoppels die jou de hele week zullen begeleiden en aan wie je al je vragen over Amsterdam, de VU, je opleiding, de vereniging en allerlei andere zaken kunt vragen.
Wil je alvast kennis met ze maken? hier stellen ze elkaar aan je voor!
Voor de IDEE-week moet je je wel van te voren inschrijven. Dit doe je op de website van de IDEE-week: vuideeweek.nl.
Eerste collegedag: maandag 3 september 2011
Op 3 september vindt de eerste collegedag plaats. Dit is een belangrijke dag om mee te maken. Op deze dag maak je namelijk niet alleen kennis met de door jou gekozen opleiding, je kunt je ook last-minute inschrijven bij de VCSVU én meteen je boeken meenemen.
Je wordt op 3 september om 09:00 verwacht in het WN-gebouw.
Studeer je Farmaceutische Wetenschappen? Dan wordt je verwacht in KC159 (Collegezaal naast het restaurant in het WN-gebouw).
Studeer je Scheikunde? Dan wordt je verwacht in F647 (WN-gebouw, F-vleugel, zesde etage).
Borrel!
Elke eerste donderdag van de maand organiseert de VCSVU (dankzij de borrelcommissie) borrels op de VU. Niet alleen komt een groot deel van de leden hiernaartoe, ook onderzoekers en onderwijzend personeel komt graag even langs voor een koel biertje. De ideale kans om ze beter te leren kennen, of om de sleur van de colleges van je af te schudden. Op de meeste borrels wordt trouwens ook gezorgd voor eten, zodat je ook daarvoor het borrelen niet hoeft te onderbreken.
Om je alvast kennis te laten maken met onze borrels (en met je studiegenoten) organiseren we een speciale eerstejaarsborrel op donderdag 6 september!
De meest beruchte borrel van de VCSVU is de in maart gehouden Belgische Bier Borrel. Niet alleen wordt deze borrel al jaren het drukst bezocht van allemaal, er worden ook nog eens 35 verschillende soorten bier geschonken.
Overigens wordt er op elke borrel ook fris geschonken, voor het geval je de volgende dag weer in het laboratorium moet staan.
iPads: Voor eerstejaarsstudenten Scheikunde en FAR
De iPads kan je ophalen op de eerste collegedag, van 12:15 tot 14:00 in zaal WN-S640. Daarna krijg je van 14:00 tot 15:00 uitleg over het gebruik van je iPad op de VU in zaal HG-14A00 (dat is in het hoofdgebouw, en niet in het WN-gebouw).
Introductieweekend: Speciaal voor eerstejaars van de VCSVU
Naast de VU-brede IDEE-Week verzorgt de afdeling Scheikunde en Farmaceutische Wetenschappen ook een eigen introductieweekend om je medestudenten te leren kennen. Dit weekend vindt drie weken na de start van het collegejaar plaats, te weten van 21 tot en met 23 september. Dit jaar gaan we naar het op de Veluwe gelegen Hulshorst. Tijdens dit weekend kun je je medestudenten beter leren kennen en bovendien kennismaken met ouderejaars studenten die ook meegaan. Zo kun je, uitgerust van de IDEE-week, nog ruim twee dagen (en nachten…) lekker feesten. Het wordt uiteraard net als andere jaren een groot feest dus zorg dat je erbij bent!
Voor alle details kijk je op deze speciale pagina!
Laatste nieuws
Hieronder staat het laatste nieuws van de VCSVU, dit kan je ook terugvinden op onze hoofdpagina.
English info





